Społeczny Zespół Szkół

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer indeksu np.: 14206
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).

×

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Społeczna Zaoczna Policealna Szkoła Optyczna w Łodzi prowadzi rekrutację na rok szkolny 2019/2020 w zawodzie technik optyk. Wykonywanie tego zawodu polega na dobieraniu i wykonywaniu okularów korekcyjnych i innych pomocy wzrokowych, sprzedaży soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji oraz dokonywaniu napraw wszelkiego typu okularów. Jest to zawód, który wymaga szerokich wiadomości i umiejętności nie tylko z zakresu doboru opraw okularowych i wykonywania okularów, ale również znajomości fizjologii oka i optometrii, nowoczesnych technologii produkcji soczewek, optyki, użytkowania komputera, obsługi klienta oraz przygotowania do prowadzenia własnej działalności.

Technik optyk może liczyć na zatrudnienie nie tylko w zakładach optycznych, ale również w punktach serwisowych i placówkach medycznych jako specjalista przyrządów i urządzeń optyczno-mechaniczno-elektronicznych.


Zapraszamy absolwentów szkół średnich i osoby, które pragną zmienić swoje dotychczasowe kwalifikacje.

Specjaliści z branży optycznej są poszukiwani zarówno na krajowym jak i zagranicznym rynku pracy. Granica wiekowa dla kandydatów nie istnieje.

Szkoła działa od 1993r., jest placówką niepubliczną i posiada uprawnienia szkoły publicznej. Nauka odbywa się w formie zaocznej. Zjazdy organizowane są w soboty i niedziele.

Posiadamy własne, bardzo dobrze wyposażone pracownie optyczne i optometryczne, współpracujemy z wieloma firmami polskimi i zagranicznymi, organizując wycieczki, szkolenia i praktyki. Zajęcia dotyczące pomocy wzrokowych i rehabilitacji niedowidzących odbywają się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących. Zajęcia edukacyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę co pozwala w jak najlepszym stopniu przygotować słuchaczy do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Zapraszamy !!!

dokumenty   Formularz rekrutacyjny [pobierz]


  • Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017
  • Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017
  • Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017
      
Społeczny Zespół Szkół oferuje kształcenie na kierunku optycznym w Społecznej Zaocznej Policealnej Szkole Optycznej – w zawodzie technik optyk 325302, a także na kursach kwalifikacyjnych przewidzianych dla zawodu technik optyk: M.30 Wykonywanie i naprawa pomocy wzrokowych i M.14 Montaż i naprawa elementów i układów optycznych. Społeczny Ośrodek Szkoleniowy ma w swojej ofercie kursy doskonalące dla optyków: Pomiar i korygowanie wad refrakcji, Aplikowanie soczewek kontaktowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Google+